Для людей, які живуть з ВІЛ, вакцини від COVID-19 безпечні й дають такі ж переваги, що і всім іншим

Люди з ВІЛ у групі ризику щодо тяжкого перебігу COVID-19. За результатами дослідження, проведеного у Великій Британії, у людей, які живуть з ВІЛ, ризик смертності у два-три рази вищий через наявність супутніх захворювань (діабет, хвороби нирок, печінки, респіраторні, серцево-судинні захворювання тощо), які можуть спричинити тяжкі форми перебiгу захворювання на COVID-19.
Сергій Старостенко, виконавчий директор БО «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя», вакцинувався проти COVID-19 та розповідає про важливість щеплень для людей, які живуть з ВІЛ.👇
❓ Сергію, чому ти зробив вибір на користь вакцинації?
✅ Дізнавшись про можливість зробити щеплення, я довго не вагався. Бо, якщо проаналізувати історію людства, то такі інфекції, як правець, віспа, поліомієліт, дифтерія та інші вдалося подолати лише завдяки вакцинації. І якби люди не робили щеплень, то ці інфекції продовжували б забирати мільйони життів у всьому світі. Коли з’явилася вакцина від COVID-19, я почав збирати інформацію, багато читав про неї, і зрозумів для себе, що вчені вже мають достатню базу досліджень і напрацювань для розробки ефективної вакцини.
❓ Чи були в тебе сумніви, переживання, побоювання?
✅ Так, було трішки страшно, оскільки так чи інакше мені траплялася недостовірна, міфізована інформація, яку активно поширюють у соцмережах, по телебаченню, яку потім переповідають знайомі, і ці «страшилки» провокували певне хвилювання. Однак здоровий глузд узяв гору: мільйони людей у всьому світі роблять щеплення від різних захворювань, у тому числі й COVID-19. Тому можу запевнити: вакцинуватися — не страшно! Сама процедура займає небагато часу: консультація лікаря, власне, сама ін’єкція, та півгодини потому необхідно перебувати під наглядом медпрацівника.
❓ Чи консультувався ти з лікарем щодо щеплення?
✅ Я вже більше 10 років живу з ВІЛ. Коли мені випала нагода провакцинуватися, я прийняв рішення сам, а з лікарем-інфекціоністом спілкувався вже після щеплення. Однак людям, які живуть з ВІЛ, я б порадив про всяк випадок проговорити питання щодо вакцинації зі своїм лікарем, хоча істотних протипоказань для щеплень немає — їх роблять людям старшого віку, із хронічними захворюваннями. Вакцина, що вводиться, не містить живого вірусу, а лише його генетичний матеріал, тому вона цілком безпечна для людей, які живуть з ВІЛ.
❓ Як вплинула вакцинація на твоє самопочуття, прийом АРТ, звичний щоденний режим?
✅ Особливих побічних реакцій після щеплення я не відчув, була лише слабкість першу добу-півтори, а в деяких моїх знайомих спостерігалося незначне підвищення температури. Та хочу зазначити, що часто спрацьовують психологічні механізми: коли ми чекаємо певні відчуття чи побічні реакції після процедури, яка нас лякає чи щодо якої ми маємо сумніви, — то, як правило, ми їх починаємо відчувати. Я — не виняток, і також після вакцинації дуже уважно прислухався до свого організму, самопочуття, але зрештою усвідомив, що ніяких побічних реакцій насправді немає, я їх сам намагаюся знайти.
Щодо антиретровірусної терапії — я приймав її, як і завжди, оскільки немає ніяких протипоказань чи взаємодії АРВ-препаратів із вакциною. Відповідно, людям, які живуть із ВІЛ, немає необхідності переривати прийом ліків у зв’язку зі щепленням.
☝️ Тому з власного досвіду можу стверджувати, що інформація щодо того, що вакцинація для ВІЛ-позитивних людей небезпечна — це міф. Проведене щеплення ніяким чином не вплинуло ні на моє самопочуття, ні на прийом АРВ, ні на результати аналізів. Вакцинація має беззаперечні переваги, доведені науково: навіть якщо людина, яка зробила щеплення, захворіє на COVID-19, то хвороба пройде в більш легкій формі, без ускладнень. Тож для мене вибір на користь вакцинації очевидний.
«100% життя» — Мережа ЛЖВ

Вам також може сподобатися...