Про організацію медичного обстеження жіночого населення

Фонд Народонаселення ООН, Громадське об’єднання «Українська Медична Місія», Благодійний фонд «Здоров’я жінки та планування сім’ї» протягом останніх чотирьох років співпрацюють із Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації у сфері медичного обслуговування населення. За цей час медичні працівники мобільних бригад, створених під егідою Фонду Народонаселення ООН та Громадського об’єднання «Українська Медична Місія» у співпраці з обласної державної адміністрацією та спеціалістами Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації організовували проведення медичних оглядів жінок – мешканок (15 тис. осіб) населених пунктів області, які розташовані уздовж лінії розмежування (Попаснянського, Станично-Луганського та Новоайдарського районів).
В цьому році, починаючи з 1 липня, у рамках програми «Підсилення національних і місцевих механізмів щодо підзвітної та рентабельної системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству» на території Луганської області запланована робота мобільної медичної бригади у складі лікаря-гінеколога, лікаря сімейної медицини, медичної сестри та водія. Робота медичних бригад планується на тій самій території області, що була охоплена медичними оглядами і у минулі роки. Як і раніше, планується проводити скринінг-огляд зазначеними лікарями-фахівцями, включаючи УЗД дослідження, кольпоскопію, цитологічне дослідження з подальшим аналізом матеріалів. Результати досліджень будуть надаватися медичним закладам територіальних громад.
Робота мобільних медичних бригад планується у наступній послідовності: липень-вересень 2021р – Попаснянський район; вересень– листопад 2021р – Станично-Луганський район; грудень 2021р-лютий 2022р – Новоайдарський район (відповідних адміністративних одиниць, що діяли до 2020р).

Вам також може сподобатися...